Vážení zákazníci, letos přijímáme objednávky pro vyřízení do vánoc nejpozději do 18.12, objednávky přijaté od 19.12 budeme vyřizovat všechny bez výjimek až od 3.1.2023! Věříme, že to chápete. Děkujeme za podporu naší práce. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

KOŘENY ŽENSKÉ SPIRITUALITY

Neohodnoceno
500 Kč
Objednáno
Položka byla vyprodána…

“BIBLE” MODERNÍ ŽENY“

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Kořeny ženské spirituality autorky Terezie Dubinové vyšla poprvé v roce 2013 a se stala se pro mnoho žen zásadní knihou na cestě jejich osobního rozvoje, jakousi „moderní biblí“.

Role ženy i muže se mění, stejně tak jako naše partnerské vztahy. Jejich novou podobu, své poslání i své kořeny nyní všichni znovu objevujeme. Způsob, jakým je žena vnímána dnes - jako matka, hospodyně, pečovatelka, pracující žena, je výsledkem tisíciletého vývoje. Avšak existovaly doby, kdy byla žena vnímána mnohem rozmanitějším způsobem - jako kněžka, bohyně, dárkyně života či posvátná milenka. 

Kam se poděla ženská pospolitost?

Proč spolu ženy soupeří, místo aby se podporovaly?

Jsou boje a války skutečně nedílnou součástí naší reality a bylo tomu tak „vždy“?

Odkud pramení historicky podřízená role ženy a jak to všechno začalo?

Tato kniha přináší odpovědi na  tyto a mnohé další otázky spojené s postavením ženy ve společnosti, rodině či historii.

Kniha Kořeny ženské spirituality autorky Terezie Dubinové vyšla poprvé v roce 2013 a se stala se pro mnoho žen zásadní knihou na cestě jejich osobního rozvoje, jakousi „moderní biblí“.

Jak říká jedna ze čtenářek výtvarnice Hanka: „Již při studiu na vysoké škole jsem se začala „probouzet“, cítila jsem, že svět je mnohem bohatší než mi logika a rozum mohou nabídnout. Zároveň jsem ale toužila pochopit, co se v mém/našem světě děje. Proč jsou vztahy mezi ženami a muži i mezi ženami navzájem tak složité. Pak jsem objevila knihu Kořeny ženské spirituality a byl to pro mě zcela zásadní okamžik. Četla jsem ji pozvolna a začala chápat mnohé souvislosti, které jsem do té doby jen tušila. Kniha mi poskytla oporu, kterou jsem potřebovala, krásně spojuje ženský intuitivní i mužský vědecký přístup, a to mě na ní baví. Začala jsem se při její četbě věnovat sobě,
navštěvovat ženské kruhy, změnila jsem práci a našla si skvělého partnera. Kniha mě provází dál a jsem jí moc vděčná, že mi otevřela dveře do nového života.“

ISBN: 978-80-906901-1-0
Brožovaná, 312 stran

O AUTORCE

TEREZIE DUBINOVÁ, PhD. vystudovala hebraistiku a kulturologii na FF UK v Praze. Celým jejím životem se prolíná blízký vztah k židovské kultuře a odráží se v její přednáškové, studijní a autorské práci. Jak sama říká, mateřství zahájilo její radikální osobní vývoj, kdy se začala více zabývat ženskými tématy, jak z akademického, tak ze spirituálního pohledu. Dnes provádí ženskými semináři a přednáší po celé České republice. Je autorkou knih Ženy v Bibli, ženy dnes a Kořeny ženské spirituality. Také se věnuje astroterapeutické práci. Aktivně se zabývá společenskými a občanskými tématy. V roce 2016 jí vyšla kniha rozhovorů se signatářem Charty 77 a římskokatolickým farářem Svoboda jít s Bohem. Rozhovory s Josefem Kordíkem. www.oheladom.cz

RECENZE

„Kniha Terezie Dubinové „Kořeny ženské spirituality“ otevírá starověké téma Velké Bohyně, jež bylo v křesťanské éře zcela potlačeno a erotika smetena do pekelné jímky společně s rolí kněžek i duchovních učitelek. Toto dílo je velmi potřebné, neboť již nastal čas roli ženské spirituality nejen obhájit, ale též ji rozvíjet.“

Hanna Sar Blochová, historička umění, badatelka a hudebnice

 

Moc vás zdravím, a dávám vědět, že na světě je kniha, kterou bych vám chtěla moc doporučit….Všem ženám přeji, at’je jim tato kniha průvodcem, pomocníkem a krásným nástrojem v znovunabytí své síly a radosti z ženství. Čtěte pomalu, není to kniha na jeden zátah, ale spíš takové soukromé studium ženství…jakou roli mělo v dávné historii, kde se to zadrhlo, a že můžeme z našich kořenů čerpat, porozumět vývoji a posunout se dál. Jak ženy, tak muži, a tvořit nové partnerské vztahy a jejich podobu.

Klára Issová, herečka

 

Číst tuto nádhernou, pro mě téměř posvátnou knihu, je jako dotýkat se věcí, které žijí ukryté někde hluboce v nás ženách. O kterých někde uvnitř víme, ale bohužel jsme byly nucené na ně vlivem dávné historie zapomenout. Stačí ale knihu otevřít, ponořit se do čtení, a vše je najednou přítomno a volá duše žen, aby si vzpomněly. Na svoje kořeny, na svoji podstatu, na svoji ženskou esenci, sílu, i svobodnou, instinktivní duši, na vše, čeho se musely ženy vlivem patriarchální společnosti kdysi dávno vzdát a co jim bylo ukradeno. Kniha je svým stylem srozumitelná a čtivá, psaná na základě odborných znalostí autorky, nabízí ženám nejenom odborný výklad na dané téma, ale také jim laskavým způsobem mezi řádky ukazuje cestu domů - k našim kořenům a k větší celistvosti.

Silvia Henniger, terapeutka