Vážení zákazníci, pokud jste mimo ČR, stačí si přepnout měnu a můžete u nás nakupovat i v euro. Doprava ZDARMA při nákupu nad 2000 Kč, pro zásilky do ČR. Platí i pro zásilky do SR, ale pouze přes zásilkovnu. Děkujeme za podporu naší práce. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

KOŘENY ŽENSKÉ SPIRITUALITY

Tip
Neohodnoceno
500 Kč
Skladem (2 ks)

“BIBLE” MODERNÍ ŽENY“

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Kořeny ženské spirituality autorky Terezie Dubinové vyšla poprvé v roce 2013 a se stala se pro mnoho žen zásadní knihou na cestě jejich osobního rozvoje, jakousi „moderní biblí“.

Role ženy i muže se mění, stejně tak jako naše partnerské vztahy. Jejich novou podobu, své poslání i své kořeny nyní všichni znovu objevujeme. Způsob, jakým je žena vnímána dnes - jako matka, hospodyně, pečovatelka, pracující žena, je výsledkem tisíciletého vývoje. Avšak existovaly doby, kdy byla žena vnímána mnohem rozmanitějším způsobem - jako kněžka, bohyně, dárkyně života či posvátná milenka. 

Kam se poděla ženská pospolitost?

Proč spolu ženy soupeří, místo aby se podporovaly?

Jsou boje a války skutečně nedílnou součástí naší reality a bylo tomu tak „vždy“?

Odkud pramení historicky podřízená role ženy a jak to všechno začalo?

Tato kniha přináší odpovědi na  tyto a mnohé další otázky spojené s postavením ženy ve společnosti, rodině či historii.

Kniha Kořeny ženské spirituality autorky Terezie Dubinové vyšla poprvé v roce 2013 a se stala se pro mnoho žen zásadní knihou na cestě jejich osobního rozvoje, jakousi „moderní biblí“.

Jak říká jedna ze čtenářek výtvarnice Hanka: „Již při studiu na vysoké škole jsem se začala „probouzet“, cítila jsem, že svět je mnohem bohatší než mi logika a rozum mohou nabídnout. Zároveň jsem ale toužila pochopit, co se v mém/našem světě děje. Proč jsou vztahy mezi ženami a muži i mezi ženami navzájem tak složité. Pak jsem objevila knihu Kořeny ženské spirituality a byl to pro mě zcela zásadní okamžik. Četla jsem ji pozvolna a začala chápat mnohé souvislosti, které jsem do té doby jen tušila. Kniha mi poskytla oporu, kterou jsem potřebovala, krásně spojuje ženský intuitivní i mužský vědecký přístup, a to mě na ní baví. Začala jsem se při její četbě věnovat sobě,
navštěvovat ženské kruhy, změnila jsem práci a našla si skvělého partnera. Kniha mě provází dál a jsem jí moc vděčná, že mi otevřela dveře do nového života.“

ISBN: 978-80-906901-1-0
Brožovaná, 312 stran

O AUTORCE

TEREZIE DUBINOVÁ, PhD. vystudovala hebraistiku a kulturologii na FF UK v Praze. Celým jejím životem se prolíná blízký vztah k židovské kultuře a odráží se v její přednáškové, studijní a autorské práci. Jak sama říká, mateřství zahájilo její radikální osobní vývoj, kdy se začala více zabývat ženskými tématy, jak z akademického, tak ze spirituálního pohledu. Dnes provádí ženskými semináři a přednáší po celé České republice. Je autorkou knih Ženy v Bibli, ženy dnes a Kořeny ženské spirituality. Také se věnuje astroterapeutické práci. Aktivně se zabývá společenskými a občanskými tématy. V roce 2016 jí vyšla kniha rozhovorů se signatářem Charty 77 a římskokatolickým farářem Svoboda jít s Bohem. Rozhovory s Josefem Kordíkem. www.oheladom.cz

RECENZE

„Kniha Terezie Dubinové „Kořeny ženské spirituality“ otevírá starověké téma Velké Bohyně, jež bylo v křesťanské éře zcela potlačeno a erotika smetena do pekelné jímky společně s rolí kněžek i duchovních učitelek. Toto dílo je velmi potřebné, neboť již nastal čas roli ženské spirituality nejen obhájit, ale též ji rozvíjet.“

Hanna Sar Blochová, historička umění, badatelka a hudebnice

 

Moc vás zdravím, a dávám vědět, že na světě je kniha, kterou bych vám chtěla moc doporučit….Všem ženám přeji, at’je jim tato kniha průvodcem, pomocníkem a krásným nástrojem v znovunabytí své síly a radosti z ženství. Čtěte pomalu, není to kniha na jeden zátah, ale spíš takové soukromé studium ženství…jakou roli mělo v dávné historii, kde se to zadrhlo, a že můžeme z našich kořenů čerpat, porozumět vývoji a posunout se dál. Jak ženy, tak muži, a tvořit nové partnerské vztahy a jejich podobu.

Klára Issová, herečka

 

Číst tuto nádhernou, pro mě téměř posvátnou knihu, je jako dotýkat se věcí, které žijí ukryté někde hluboce v nás ženách. O kterých někde uvnitř víme, ale bohužel jsme byly nucené na ně vlivem dávné historie zapomenout. Stačí ale knihu otevřít, ponořit se do čtení, a vše je najednou přítomno a volá duše žen, aby si vzpomněly. Na svoje kořeny, na svoji podstatu, na svoji ženskou esenci, sílu, i svobodnou, instinktivní duši, na vše, čeho se musely ženy vlivem patriarchální společnosti kdysi dávno vzdát a co jim bylo ukradeno. Kniha je svým stylem srozumitelná a čtivá, psaná na základě odborných znalostí autorky, nabízí ženám nejenom odborný výklad na dané téma, ale také jim laskavým způsobem mezi řádky ukazuje cestu domů - k našim kořenům a k větší celistvosti.

Silvia Henniger, terapeutka