Vážení zákazníci, vzhledem ke každoroční situaci s dopravními společnostmi v ČR, doporučujeme objednávat na Vánoce co nejdříve, dodání jim může trvat déle než obvykle. Zároveň Vás žádáme o trpělivost s odesláním balíčků, snažíme se jich odesílat denně co nejvíce, ale může to nyní trvat i 3-4 pracovní dny, než se na Vás dostane řada. Děkujeme za podporu naší práce a pochopení. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

Raw krekry s konopným olejem

web recept
 
 
4 porce/ doba přípravy 60 minut včetně sušení
 
100% RAW (vegan, gluten free)
*pokud je něco raw, je to automaticky vegan, vegetarian, gluten free, soy free, sugar free, protože nic z toho se nedá zpracovat do 38°C, jak správně raw má být
 
Ingredience:
50 g slunečnicových semínek
20 g len zlatý/ len hnědý
20g chia semínka
80 g směsi konopného semínka a sezamu
1 špetka himalájské soli
 
Postup:
V malé misce si namočíme ve vodě zvlášť chia semínka a lněné semínko. Semínka se ve vodě nasáknou, vytvoří hustší hmotu a slouží pak jako pojivo. Dál je postup velmi jednoduchý. Ve větší misce se všechna semínka smíchají, ochutí konopným olejem a solí, můžeme přidat i česnek nebo jiné oblíbené bylinky. Samozřejmě i výběr semínek, nebo jejich poměr je čistě na preferencích každého. Hmotu rozprostřeme na pečící papír ve velmi tenké vrstvě. Pokud chceme krekry skutečně “živé”, sušíme je v sušičce do 40 °C. Pokud sušičku nemáme, a přesto si chceme krekry dopřát, stačí je vysušit v troubě, kterou nastavíme do 100 °C. Sušení by pak mělo zabrat asi 45 minut.