Vážení zákazníci, od 28.9 do 10.10.2022 budeme na dovolené. Poslední objednávky, které ještě odešleme před dovolenou tedy přijímáme v pondělí 26.9, s tím, že poslední den pro odeslání je úterý 27.9. Budeme samozřejmě odesílat pouze buď uhrazené objednávky nebo ty na dobírku. Jinak po celou dobu naší nepřítomnosti, lze samozřejmě objednávat, ale odesílat budeme vše až po návratu, tedy od 11.10.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný čas. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

Raw krekry s konopným olejem

web recept
 
 
4 porce/ doba přípravy 60 minut včetně sušení
 
100% RAW (vegan, gluten free)
*pokud je něco raw, je to automaticky vegan, vegetarian, gluten free, soy free, sugar free, protože nic z toho se nedá zpracovat do 38°C, jak správně raw má být
 
Ingredience:
50 g slunečnicových semínek
20 g len zlatý/ len hnědý
20g chia semínka
80 g směsi konopného semínka a sezamu
1 špetka himalájské soli
 
Postup:
V malé misce si namočíme ve vodě zvlášť chia semínka a lněné semínko. Semínka se ve vodě nasáknou, vytvoří hustší hmotu a slouží pak jako pojivo. Dál je postup velmi jednoduchý. Ve větší misce se všechna semínka smíchají, ochutí konopným olejem a solí, můžeme přidat i česnek nebo jiné oblíbené bylinky. Samozřejmě i výběr semínek, nebo jejich poměr je čistě na preferencích každého. Hmotu rozprostřeme na pečící papír ve velmi tenké vrstvě. Pokud chceme krekry skutečně “živé”, sušíme je v sušičce do 40 °C. Pokud sušičku nemáme, a přesto si chceme krekry dopřát, stačí je vysušit v troubě, kterou nastavíme do 100 °C. Sušení by pak mělo zabrat asi 45 minut.