Vážení zákazníci, od 28.9 do 10.10.2022 budeme na dovolené. Poslední objednávky, které ještě odešleme před dovolenou tedy přijímáme v pondělí 26.9, s tím, že poslední den pro odeslání je úterý 27.9. Budeme samozřejmě odesílat pouze buď uhrazené objednávky nebo ty na dobírku. Jinak po celou dobu naší nepřítomnosti, lze samozřejmě objednávat, ale odesílat budeme vše až po návratu, tedy od 11.10.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný čas. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

Raw pesto s cedrovým olejem

cedr

 
1 porce/ doba přípravy 10 minut
 
100%RAW (vegan, gluten free)
*pokud je něco raw, je to automaticky vegan, vegetarian, gluten free, soy free, sugar free, protože nic z toho se nedá zpracovat do 38°C, jak správně raw má být
 
Ingredience:
3 hrsti baby špenátu
4 lžíce slunečnicových semínek
šťáva z poloviny citrónu
stroužek česneku
pepř, sůl

Postup:
Slunečnicová semínka si namočíme alespoň na pár hodin do studené vody, aby změkla a lépe se mixovala. Ve vyšší misce smícháme všechny ingredience a tyčovým mixérem mixujeme do požadované konzistence. Pesto by mělo být krásně husté, s kousky semínek. Pokud se nám konzistence nezdá ideální, můžeme přilít i trochu rostlinného mléka, které pesto krásně zjemní a pokud jste se do jeho přípravy ještě nikdy nepustili, zkuste ho přimíchat do teplých těstovin nebo namazat jen tak na kousek žitného chleba. V lednici pesto vydrží v uzavřené sklenici asi týden.