Vážení zákazníci, letos přijímáme objednávky pro vyřízení do vánoc nejpozději do 18.12, objednávky přijaté od 19.12 budeme vyřizovat všechny bez výjimek až od 3.1.2023! Věříme, že to chápete. Děkujeme za podporu naší práce. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

"Faraonovo Zlato" Olej z Černého kmínu

černý kmín1

Náš Bio Raw olej z Černého kmínu je lisován za studena ze semen černuchy seté (Nigella sativa), který je ručně lisovaný (z prvního lisu) v Egyptě, jednodruhový – na českém trhu nemá svou kvalitou obdoby.

Pro své léčebné účinky se užíval již ve starém Egyptě, v Asii a Africe. 

Černý kmín je užíván k léčbě různých neduhů již více jak 2000 let. Olej z něho posiluje obranyschopnost organismu aktivací syntézy bílých krvinek, má přímé antimikrobiální a dezinfekční účinky. Má regulační a posilující účinek na imunitní systém díky množství nenasycených mastných kyselin a proto se hodí jako výborný podpůrný prostředek v léčbě mnoha onemocnění.

Hořčina nigellin, kterou obsahuje zmírňuje průduškové spasmy a čistí průdušky, napomáhá při dráždivém kašli - je vhodné olej užívat vnitřně v době chřipkových onemocnění na posílení imunity a ochranu dýchacích cest. Olej z černého kmínu také působí výrazně proti alergiím, senné rýmě, astmatu, ekzémům, ulevuje při průduškových onemocněních. Studie prokázaly snížení alergických reakcí při užívání oleje z černého kmínu až o 70%.

Také pomáhá při trávicích a střevních potíží. Je účinný proti parazitům, virům, bakteriím a plísním. Podporuje činnost trávicího traktu - usnadňuje trávení, pomáhá při nadýmání a plynatosti, příznivě působí na zklidnění žaludku. Stimuluje peristaltiku (pohyblivost) střev i odvodňování a odvádění nežádoucích látek z těla.

U kojenců a malých dětí je účinný při bolestech bříška (do jednoho roku věku naředěný s jinými rostlinnými oleji).

Podporuje správnou funkci kardiovaskulární soustavy, působí proti ukládání tuku v cévách, usnadňuje průtok krve a normalizuje krevní tlak. Olej z černého kmínu je také skvělým pomocníkem v léčbě rakoviny prostaty a tlustého střeva a dalšího širokého spektra rakovin a nemocí, včetně imunitních a zánětlivých onemocnění (až teprve nedávno byly vědecky potvrzeny jeho silné léčebné účinky i na rakovinu, včetně rakoviny slinivky a HIV). Má velmi pozitivní vliv při rakovině slinivky, což je čtvrtá nejčastější příčina úmrtí na rakovinu. Jeho výsledky jsou ohromující: v 80% těchto nádorů nastala jejich buněčná smrt.

Také byl např. při užívání oleje z černého kmínu 2 x denně za 4 týdny zjištěn nárůst T- buněk ( T- buňky zvyšují schopnost imunitního systému) o více než 70%.
Velmi úspěšně pomáhá při léčbě autoimunitní nemoci jako je revmatoidní artritida, lupus, celiakie a Crohnova choroba.
Hodí se k masážím suché a citlivé pokožky se sklonem k alergickým reakcím, pokožku přirozeně chrání a regeneruje.

Olej z černého kmínu obsahuje přes 100 různých živin - nejvýznačnější jsou tyto: vitamíny A, B1, B2, B3, B6, D, E a F, minerály a prvky Ca, Mg, Fe, Zn, P, Cu, K. Kyselinu listovou, mastné nenasycené kyseliny omega 3 a 6. Olej je také mimořádný obsahem hořčiny nigellin, která se v žádných jiných olejích a přípravcích nevyskytuje.

Náš Tip použití:
Pro vnitřní použití se doporučuje olej v BIO kvalitě, za studena lisovaný, který není ředěn žádným jiným olejem (což tento olej je).
Vnitřně - preventivní – ráno 1 čajová lžička denně smíchaná buď s medem nebo čerstvou šťávou (třeba z vymačkaného pomeranče nebo mandarinky). Při silnějších potížích je možno brát další lžičku i večer. Na léčení např. rakoviny 3 x 1 čajovou lžičku denně (se zdravou
stravou). Na zeleninové saláty je dobré ředit 1:1 se sezamovým olejem.

Zevně - potírat či masírovat postižená či zájmová místa (vrásky) několikrát denně. Je výborný
na suchou, podrážděnou a zánětlivou pokožku a na kopřivku.

Objednat si náš Bio Raw Černý kmín olej můžete zde

Pojďte se s námi rozpomenout a vydat po prastaré cestě našich předků, kteří tento olej oslavovali pro jeho blahodárné účinky na naše tělo. Probuďte v sobě kořeny a vědění Starého Egypta skrz vůni tohoto nektaru, který byl častokrát přezdíván jako Faraonovo Zlato.

Protože v každé kapce je čistá příroda, harmonie a energie.
 
Za Dary Země Ivan a Mirka