Vážení zákazníci, od 28.9 do 10.10.2022 budeme na dovolené. Poslední objednávky, které ještě odešleme před dovolenou tedy přijímáme v pondělí 26.9, s tím, že poslední den pro odeslání je úterý 27.9. Budeme samozřejmě odesílat pouze buď uhrazené objednávky nebo ty na dobírku. Jinak po celou dobu naší nepřítomnosti, lze samozřejmě objednávat, ale odesílat budeme vše až po návratu, tedy od 11.10.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný čas. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

Dary Země na Mikulov Gourmet Festivalu

Mikulov Gourmet Festival je moc krásná akce spojená s pravým gurmánstvím. Jde o festival, který se koná každý rok, vždy první víkend v červnu a který organizačně zajišťuje Hotel Marcinčák. Český národní tým kuchařů vaří v různých restauracích v prostorách Mikulova vždy na určité téma roku. Můžete si objednat menu, které je napárováno na víno z mikulovské oblasti a k tomu je vždy v každé restauraci doprovodný program. 

Pro letošní rok bylo téma pokrmů - z kuchyně Waltera Xavera 4. knížete z Dietrichsteina, (18. 9. 1664 – 3. 10. 1738) šestého majitele Mikulova, nositele Řádu zlatého rouna, tajného rady a komorníka císařů Josefa I. a Karla VI. 

Konkrétní pokrmy a vína se plně zkouší již od února, aby pak vše bylo dokonale vyladěno na velké finále. Letošní ročník byl výroční desátý, a protože jsme byli na jižní Moravě, všechny hostesky byly oblečeny v krojích. Mediálními tvářemi festivalu jsou Táňa Kuchařová s Ondřejem Gregorem a také Marta Jandová. 

Dary Země se Gourmetu účastní již po několikáté. Loni jsme byli součástí doprovodného programu v hotelu Volařík. V letošním roce jsme prezentovali naše oleje v Rodinném vinařství Mikulov, kde jsme měli velmi příjemné zázemí během celého dne dne. Rodina Šilova, která podnik vede, nás přijala velmi vřele.
V letošním roce v Rodinném vinařství Mikulov vařil Jaroslav Kozdělka a i my jsme mohli ochutnat pokrmy tohoto mistra. Jen pro představu jeho menu bylo následující: jako předkrm se podával tatarák z červené řepy, hlavní chod byl zauzený vepřový bok, zelí a knedlík a jako dezert byla připravena zmrzlina ze sena a ovčí sýr.

K tomu se podávala vína například z Vinařství Marcinčák a z vinařství Volařík. To vše ve velmi romantickém prostoru Rodinného vinařství Mikulov, které také vyrábí vlastní vína. Pokud byste chtěli si vydechnout z rušného náměstí v Mikulově a dát si třeba dvojku bílého vína či kávu, můžete se mrknout na jejich webové stránky pijuziju.cz.
 

 

Z olejů, které jsme zde prezentovali, jsme vybrali z celkové nabídky tyto:

Avokádový s chilli, vanilkový, cedrový, makový, provensálský a olej z vlašských ořechů. Nejvíce chutnal provensálský a avokádový s chilli. Možná to bylo i tím vedrem, protože přes poledne bylo všude kolem 28 stupňů ve stínu a v Mikulově už startovalo léto.
Oleje chutnaly jak místním, tak i například Táni Kuchařové i mistru kuchaři Jaroslavu Kozdělkovi. Jaroslav nám k ochutnávce upekl čerstvé bagetky, které se k olejům výborně hodily. 

Avokádový olej s chilli i provensálský olej jsou opravdu skvělé pro horké letní horké dny a výborně dochutí například letní zeleninový salát. 

A protože Gourmet není jen o práci, ale i o zábavě, tak jsme se šli mrknout i na slavnostní večer, který se konal v sobotu v Hotelu Marcinčák. Velké pódium zaplnila folklórní a hudební skupina Bojané, kteří tancovali neúnavně až do pozdních večerních hodin. Je to vždy takové společenské vyvrcholení gourmetu.

Chceme moc poděkovat za vřelé přijetí a organizaci celé akce Hance a Petrovi Marcinčákovým. Bylo nám ctí, že jsme mohli být opět její součástí.