Vážení zákazníci, od 28.9 do 10.10.2022 budeme na dovolené. Poslední objednávky, které ještě odešleme před dovolenou tedy přijímáme v pondělí 26.9, s tím, že poslední den pro odeslání je úterý 27.9. Budeme samozřejmě odesílat pouze buď uhrazené objednávky nebo ty na dobírku. Jinak po celou dobu naší nepřítomnosti, lze samozřejmě objednávat, ale odesílat budeme vše až po návratu, tedy od 11.10.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme krásný čas. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

Palačinky s vanilkovým krémem

Bez názvu-1

 

6 kusů/ doba přípravy 30 minut

100% VEGAN
100% GLUTEN FREE
100% SUGAR FREE
 
Ingredience:
250 g hladké bezlepkové mouky
3 dcl sójové mléka
2 dcl vody
1 špetka soli
čerstvé ovoce
150 ml kokosového mléka
250 g tofu natural
2 lžíce javorového sirupu
½ citrónu
 
Postup:
Ve vyšší misce si smícháme ingredience na přípravu těsta na palačinky. Základ tvoří mouka, rostlinné mléko, voda, špetka soli a lžíce vanilkového oleje. Vše precizně vymícháme metlou, aby v těstě nebyly žádné hrudky. Podle typu mouky, můžeme přidat trochu mléka nebo vody. Pohanková mouka např. absorbuje až dvojnásobné množství tekutin než jiné.
Palačinky pečeme na teflonové pánvi vymazané olejem. Než se nám palačinky postupně osmaží, připravíme si lahodný krém. V misce smícháme tofu natural s kokosovým mlékem.  Směs pak můžeme vyšlehat tyčovým mixérem, aby krém byl krásně hladký a nadýchaný. Přidáme sirup, jedno jestli čekankový, javorový nebo jiný. Přilijeme šťávu z poloviny citrónu a lžíci vanilkového oleje. Palačinky namažeme krémem, naplníme ovocem, nebo domácím džemem a podáváme.