Vážení zákazníci, letos přijímáme objednávky pro vyřízení do vánoc nejpozději do 18.12, objednávky přijaté od 19.12 budeme vyřizovat všechny bez výjimek až od 3.1.2023! Věříme, že to chápete. Děkujeme za podporu naší práce. Vaše Dary Země.
Zákaznická podpora:605567386info@daryzeme.eu

Draci a dračí esence

„Nikdy se nesmějte živým drakům.“
                                   John Ronald Reuel Tolkien

 

uroborosDraci jsou součástí naší kultury a našeho vědomí už od nepaměti.
Připomeňme si, že na počátku byl Uroborus -  had, drak, který požírá sv
ůj vlastní ocas. Představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k počátkům.
Je to symbol nekonečna, který najdeme na všech kontinentech.

Draci symbolizují rozpínavost, úspěch, slávu, příznivý osud a štěstí na všech frontách.

Naše evropsko-americká kultura kult draků prakticky umenšila a oblasti, kde jsou draci stále uctíváni, najdeme především v Asii. V tradiční čínské společnosti se všeobecně přálo, aby se chlapeček narodil ve znamení draka, obzvláště pokud to měl být vládce. Draci sloužili bohům i nesmrtelným jako dopravní prostředek přes moře k posvátným ostrovům nebo k nebesům, vládci využívali draky jako tažná zvířata svých vozů.

V původních mýtech byli draci schopni změnit svůj tvar, mohli se zmenšovat nebo zvětšovat podle potřeby a ovládali schopnost neviditelnosti. V Číně jsou draci považováni za předky císařů a mluví o dracích jako o barevných stvořeních. Rozlišují je podle barvy zlata na žluté, černé a červené a některé mýty mluví o tom, že se draci zrodili z nejstarší borovice. Podle čínské tradice draci nesnášejí železo, kterým je možno draka vypudit například z jezera, aby přivolal déšť. Naopak milují měď, drahokamy a především perly.

Mýty o dracích postupně nabírali na složitosti a vzniklo deset základních druhů draků. 

Draci země, draci nebes, draci moří, východu, západu a podobně.

Většina mýtů má mnoho společných jevů: 

  • Draci jsou velice moudrá stvoření, která pomáhají lidem a snaží se o ně pečovat. 
  • Draci vládnou ohromnou magickou mocí a dokážou z vlastní vůle řídit vodstvo. 
  • Draci ztělesňují pozitivní síly a moc, která je člověku prospěšná. 

fsaw-1640-green-chinese-fire-dragon

 V tradici Feng-shui je drak symbolem moudrosti, štěstí, ochrany a rozhodnosti.

 Chrání svého majitele i jeho domov.

Je nositelem moudrosti, která leží jak na nebesích, tak i na zemi. 

Je také nejvyšším symbolem blahobytu, která můžete vlastnit. 

 

Kdo chce dosáhnout úspěchu a slávy, měl by doma draka umístit blízko nějakého vodního zdroje (fontánky, akvária). Pokud chcete podpořit kariéru, umístěte draka za záda pracovního stolu. Takto umístěný drak posílá svému majiteli pracovní nabídky a chrání jen před zlými silami.

Z duchovního pohledu Draci = Strážci pomáhají rozšiřovat úroveň našeho vědomí a zvýšit naše osobní vibrace mohou se stát našimi průvodci a rádci. 

Díky našemu rozšířenému vědomí s námi mohou komunikovat telepaticky a duchovní energie draků vždy ví, jak s konkrétní bytostí komunikovat a koho mají před sebou. Dávají nám znamení a vedou nás tou správnou cestou, mohou zjevovat ve snu, v meditaci a posílat nám do každodenního života různá znamení. Stačí, když se na ně obrátíme s prosbou. Draci často hlídají duchovní portály, posvátná místa, přírodní chrámy, hrady a silová energetická místa v krajině. Mějme je v úctě, v lásce a vždy jim za pomoc poděkujme.

Řada z nás věří na Anděly a jak to máte s Draky? Věříte na ně také?
Jako malé děti jsme draky milovali a mnozí z nás toto dětské nadšení postupně ztratili. Dnes však nastává určitá renesance ohledně povědomí o dracích. V naší kultuře draci vévodí ve fantasy literatuře, deskových a počítačových hrách a speciální kategorií jsou filmy s dračí tématikou a pohádky. Jak vycvičit draka, Dračí srdce, Nekonečný příběh. Kdo by nemiloval Falca.


 

Esenciální oleje Dary Země s dračí tématikou jsme tvořili postupně během několika let a tyto oleje vám pomohou zvýšit vaše vibrace v konkrétním energetickým centru a toto energetické centrum podpořit a harmonizovat. vyladit. Každý olej pracuje s jinými tématy.

Strážce první brány Vás napojuje na Matku Zemi, která Vás ukotvuje vyživuje a hýčká. Můžete se dostat nejen ke svým kořenům, ale i do lůna Matky Země. Esence podporuje téma hmoty. Rudý drak je klíčem k vyvážení veškerých výkyvů týkající se hmotného světa a přináší Vám soulad a harmonii.

Strážce druhé brány Vám pomáhá radovat se, tvořit a také léčit sebe sama. Je to vášeň a síla Matky Země. Hluboko uvnitř můžete nalézt laskavost, jemnost a dar života. Esence podporuje otevírání se emocím. Oranžový drak vnáší světlo do všech našich vztahů a skrze pochopení může dojít k odpuštění, pouštění starých zranění a léčení.

Strážce třetí brány Vám pomáhá se sebeúctou a vědomím vlastních hranic a je klíčem k vaší síle. Esence podporuje téma respektu, vlastní síly a vnitřní sebehodnoty. Sluneční drak přináší světlo do vašeho solar plexu.

 

Strážce srdeční brány podporuje témata související s láskou a harmonizuje srdeční čakru. Růžový drak Vás učí vnímat lásku ve všech podobách a podporuje přijímání darů srdce, které dostáváte od ostatních. 

Strážce čtvrté brány hlídá Vaše srdce. Láska otevřeného srdce Vás hřeje, vyživuje a vidí všechny bytosti ve své nahotě a pravdě. Láska je život. Esence prosvětluje srdeční čakru. Zelený drak podporuje odvahu srdce a posiluje schopnost nechat jej vyjádřit. Velmi jemně podporuje dávaní lásky.

Strážce páté brány je pulsující a hojící síla pro krční čakru. Světle modrý drak Vám pomáhá správně propojit srdce a třetí oko. Podporuje pravdu, lásku a radost v našich slovech.

 

Strážce šesté brány podporuje vnímání Vaší intuice. Temně modrý drak Vám přináši světlo do třetího oka a tím projasňuje celý Váš život. Podporuje vnímání odpovědnosti sám za sebe a pochopení, že tvůrce svého života jsme každý sám.

Strážce sedmé brány Vám pomáhá spojit se s tím co nás všechny převyšuje a tím mnohé pochopit. Fialový drak pomáhá zklidnit Vaši mysl, podporuje vnímání rozšířeného vědomí sebe sama a spojení s vyšším já.

Duhový strážce harmonizuje, oživuje a podporuje všechna energetická centra. Pomáhá k správnému uzemnění a tím tvoří pevný základ pro jasné vnímání sebe sama. Postupně prosvětluje všechna energetická centra.